Kasım 12, 2014

10 Kasım'dan geriye...

Çok yoğun 3 iş haftası geçirdiğim için biraz uzak kaldım,aslında bugünde yazacak gibi değilim ancak şu an sinirimi atabilecek merciinin burası olduğunu düşündüm.

10 Kasım'da sevgili çok popüler ünlülerimizden bir kaçı Instagram hesaplarında Ulu Önderimizle ilgili paylaşımlarda bulundular, bu taktir edilebilir bir şey. Ancak bu paylaşımlarının altına yazılan hakaret boyutunu da aşan o iğrenç yorumlar hem mide bulandırıcı hemde kahrediciydi. Ne olduklarını yazmayı geçtim, hatırlamak dahi istemiyorum.
İşte bu noktada bu yorumların devam etmesine izin veren o çok düşünceli olduklarını ispat etme çabasındaki ünlülerimizden bir kez daha soğumuş oldum.
İşte bütün o saçma sapan yorumları yapan arkadaşlara gelsin bu aşağıdaki liste...
Bakın bu ülkenin Ulu Önder'ine dünya nasıl sahip çıkmış;


1-BELÇİKA: Belçika’nın Almanya sınırı yakınındaki Vise kentine bağlı Cheratte kasabasında Atatürk adını taşıyan Meydan bulunmaktadır. (PLACE ATATÜRK)
2-Dhaka / BANGLEDEDESH- KEMAL ATATÜRK AVENEU (cadde)
3-İslamabad / PAKİSTAN- THE ATATÜRK AVENEU (cadde)
4-Mexico City / MEKSİKA- ATATÜRK STATUE (heykel)
5-Santo Domingo / DOMİNİCAN REPUBLİC- MUSTAFA KEMAL ATATÜRK STREET (Sokak)
6-Be’er Sheva / ISRAEL- ATATÜRK STATUE Bu heykel levhasında “Yurtta barış, dünyada barış Mustafa Kemal Atatürk 1881-1938 Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu”yazısı bulunmaktadır.
7-Amsterdam / HOLLANDA - ATATÜRK MONUMENT (Anıt) Bu anıtta, “Burada Atatürk yurdu vardı, bu yurtta Türkler yaşardı. Birlik ve beraberlik mutluluk verdi, hatırlanmaları için bu anıt dikildi” yazısı bulunmaktadır.
8-Yine Hollanda’nın Rotterdam ve Pa Utrecht şehirlerinde, ATATÜRKSTRAAT-3066 VS Rotterdam, KEMAL ATATÜRKSTRAAT 3573 Pa Utrecht adında iki sokak bulunmaktadır.
9-Wellington / YENİZELANDA -  ATATÜRK anıtı (the Atatürk memorıal) Bu anıt Gelibolu’ya benzediği için Cook boğazına bakacak şekilde dikilmiştir.
10-Caracas / VENEZUELA Bir parkta dikili tam boy heykelin altında “modern Türk devletinin kurucusu Kemal Atatürk” yazısı bulunmaktadır.
11-Havana / KÜBA – ATATÜRK büstü. Bu büstün kaidesindeki levhada “Mustafa kemal Atatürk 19.5.1919-10.11.1938 yurtta sulh cihanda sulh” yazısı bulunmaktadır.
Küba’da başka hiçbir yabancı devlet adamının heykeli bulunmamaktadır.
12-Canberra / AVUSTRALYA – Anzac savaş anıtının karşısına Atatürk anıtı dikilmiştir.
13-Albany / BATI AVUSTRALYA- Heykelin altında “Kemal Atatürk’ün 1881-1938 Anısına”  ve“ANZAC günü 25 Nisan 1985” yazısı, bulunmaktadır.
14-Bükreş / ROMANYA- Büstün kaidesinde “Statuia lui Mustafa Kemal Atatürk” yazısı bulunmaktadır.
15-Santiago / ŞİLİ- Şili’nin başkenti Santiago’da Apoguindo Caddesi Novigod Parkındaki Atatürk anıtının kaidesindeki levhada “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, vatanın fedakar ve sadık hizmetkarı, benzeri olmayan kahraman, insanlık idealinin canlı emsali. Bütün hayatını Türk Milletine vakfetmiş, milletine kendi ruhunu, ateşini vermiştir. Hatırası milletinin ruhunu ateşli tutan sönmez bir meşale olarak yaşamaktadır.” yazısı bulunmaktadır.
16-Kuşimoto / JAPONYA-  Statue of Mustafa Kemal ATATÜRK (Mustafa Kemal ATATÜRK heykeli) Ata binmiş muhteşem bir heykel.
17-Yenidelhi / HİNDİSTAN- MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MARG adında bircadde bulunmaktadır.
18-Roma / İTALYA- LARGO MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
19-Ashgabat / TÜRKMENİSTAN-  ATATÜRK SQUARE(meydan)
20-Bakü / AZERBEYCAN – ATATÜRK AVENUE(Cadde)
21-Tashkent / ÖZBEKİSTAN- MUSTAFA KEMAL ATATÜRK STREET(Sokak)
22-ABD / ATATÜRK WAY (Yol) LORTON VA 22079
Ayrıca;
Norveç'te bir problemi çözmekte zorluk çekmek anlamında kullanılan deyim“birde ATATÜRK gibi düşün”  Çin okullarında 70 yıldır ATATÜRK öğretildiğini bilgi olarak sunmak istiyorum.


Bilmem anlatabildim mi????Hiç yorum yok: